هايلايتر يکي از لوازم آرايشي است که امروزه بسيار مورد توجه افراد حرفه اي و حتي مبتديان مي باشد. همان گونه که از نام اين وسيله آرايشي مشخص است، هايلايتر باعث مي شود تا پوست صورت شما براق تر به نظر برسد و بدرخشد. اين ويژگي هايلايتر چهره شما را جوان تر نشان مي دهد. درخشش پوست موجب شاداب تر نشان دادن پوست خواهد شد و ظاهري متفاوتي به آرايش مي بخشد. هايلايتر اگر درست مصرف نشود ممکن است تمام گريم و ميکاپ و به چه شما ظاهر ناخوشايند بدهد.


 در اين مطلب با آموزشگاه آرايشگري دترلند، بهترين آموزشگاه آرايشگري نه در تهران همراه باشيد. راهنمايي هاي زير شما را با هايلايتر و نکات طلايي استفاده ازهايلايتر، راهنمايي مي کند.


آموزشگاه آرايشگري دترلند با مجوز فني حرفه اي و با ضمانت يادگيري حرفه اي براي ورود به بازار کار در رشته هاي آموزش آرايشگري، آموزش ريباندينگ مو، آموزش ليزر موهاي زائد، آموزش ميکرونيدلينگ، آموزش کوتاهي مو و هنرجو مي پذيرد. براي اطلاعات بيشتر به سايت Deterland.com مراجعه کنيد.


 


چه رنگ هايلايتر براي آرايش روزانه مناسب است؟


لوازم آرايشي مورد نياز هايلايت صورت:


افراد مبتدي که به تازگي وارد عرصه گريم و ميکاپ شده اند اگر مايل هستند از هايلايتر براي آرايش پوست خود استفاده نمايند، لازم است به چند نکته اساسي دقت کنند. اين وسيله آرايشي تنها براي روشن شدن پوست مورد استفاده قرار نميگيرد بلکه مي توان براي فرم دهي و برجسته سازي صورت و پوشاندن نواقص صورت نيز مفيد باشد.


 


براي به کار گيري اين تکنيک نياز به موارد زير است:


  


نکات استفاده از هايلايتر:


هايلايت کردن صورت در واقع جزء مراحل پاياني آرايش است. به اين معنا که لازم است تا شما زيرسازي پوست را انجام داده باشيد. بهتر است از مرطوب کننده مخصوص، کرم پودر، پنکک، پرايمر و …. استفاده کرده و پوست شما آماده براي هايلايت شدن باشد. در اين مرحله مي توانيد فعاليت خود را آغاز نماييد:


 


1-استفاده از رژگونه:


هايلايتر مايع چيست؟


براي رژگونه زدن در عمليات هايلايتر لازم است تا رنگ طبيعي و کم رنگي را انتخاب نماييد. انواع صورتي کم رنگ و هلويي گزينه هاي خوبي محسوب مي شوند. سپس به کمک يک براش مخصوص رژگونه، مقداري رنگ را بر روي گونه هاي خود بزنيد و سپس آن را محو نماييد. در نظر داشته باشيد که براي رژگونه زدن مي توانيد لبخند بزنيد تا استخوان گونه شما نمايان شود.


 


2-مشخص کردن نواحي صورت


بهترين مکان هايي که مي بايست به رنگ روشن هايلايت شوند تا برجسته تر نمايش داده شوند، قوس ابروها، بخش مياني پيشاني، وسط بيني، بالاي استخوان گونه، گردي چانه و بخش بالايي لب ها مي باشند. اين بخش ها عموما منعکس کننده نور هستند و روشن تر به نظر مي رسند. در نظر داشته باشيد که شما به کمک هايلايتر در واقع اين بخش ها را برجسته تر مي نماييد. بايد به اين نکته دقت کنيد که هيچ ومي براي هايلايت نمودن اين بخش ها وجود ندارد اما در آرايش هاي طبيعي معمولا اين قسمت ها داراي رنگ روشن تري مي باشند.


3-استفاده از براش بادبزني


براي فيد کردن بخش هاي هايلايت شده لازم است تا براش خود را به صورت خوابيده و مسطح بر روي بخش مورد نظر قرار داده و سپس آن را به بالا بکشيد. اين کار را براي تمام بخش هايي که در مرحله قبل روشن نموديد، انجام دهيد. در نظر داشته باشيد که با انجام عمليات هايلايتر صورت شما روشن تر از حالت معمولي به نظر مي رسد لذا در زمان استفاده از کرم پودر، از کرمي استفاده نماييد که همرنگ پوست شما باشد و روشن تر از پوست نباشد تا در انتهاي کار، خروجي شما طبيعي جلوه کند.


4-استفاده از تثبيت کننده


براي تثبيت آرايش مخصوصا در فصل تابستان حتما از تثبيت کننده هاي مربوطه استفاده نماييد. اگر از انواع اسپري استفاده مي کنيد، مي توانيد 2 الي 3 بار بر روي صورت خود اين مورد را اسپري کنيد. پس از انکه آرايش خود را تثبيت نموديد، مي توانيد از يک براش آرايش بزرگ استفاده کرده و کل صورت خود را به کمک آن به صورت ضربه اي پاک کنيد تا آرايش اضافي و پودر ها از روي صورت ريخته و رنگ ها با يکديگر مخلوط شوند. اين کار به طبيعي نشان دادن آرايش شما بسيار کمک مي کند.


 


نکات تکميلي استفاده از هايلايتر:


در زمان هايلايت نمودن صورت، انتخاب يک هايلايتر مناسب و سازگار با پوست بسيار مهم مي باشد. به عبارت ديگر براي پوست هايي که چرب هستند، پيشنهاد مي شود که از هايلايتري استفاده شود که پودري است و مي تواند چربي پوست را کنترل نمايد. براي پوست هاي خشک، هايلايتر هاي کرمي و مايع مي توانند پاسخ گو باشند.


از طرف ديگر موقعيت بکار بردن هايلايتر نيز بسيار مهم مي باشد. به عبارت ديگر استفاده از هايلايتر براي مهماني هاي شب اگر که بسيار غليظ باشد، مي تواند ظاهر مصنوعي ايجاد کند. نکته مهم ديگري که در زمان انتخاب هايلايتر بايد به آن دقت داشته باشيد، رنگ هايلايتر مي باشد. براي آرايش پوست سبزه، عموما از هايلايتر صورتي استفاده مي شود تا شادابي پوست را بيشتر نمايد. اما براي افرادي که يک پوست طبيعي دارند و مايل هستند که آرايش آنها بسيار طبيعي به نظر برسد، پيشنهاد ما استفاده از هايلايتر هاي طلايي و هلويي است.به صورت کلي براي پوست هاي معمولي رنگ هايي چون رزگلد مناسب مي باشند.


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

خانه حسابدار Vapesourcing Best Vape * گـــل نرگس * آموزش خبرهاي داغ شاتل Tammy مسافرت Richard Sally